AKCJA CHARYTATYWNA  •  ARCHIWUM  •  BOKSER.ORG  •  KONTAKT  
 

Runda dla Szymona

Organizator akcjiPatronat medialnyFundacja Cor Infantis jest organizacją pozarządową zajmującą się szeroko rozumianą pomocą dzieciom z wrodzonymi wadami serca oraz ich rodzinom, posiadającą status organizacji pożytku publicznego. Jednym z jej podopiecznych jest Szymonek Proń, który przyszedł na świat 3 sierpnia 2009 roku w Krakowie.

Rodzice chłopca już podczas ciąży dowiedzieli się, że Szymon ma bardzo poważną wadę serca, zdiagnozowaną jako zespół niedorozwoju prawej komory (HRHS). W czwartej dobie życia maluch został przewieziony do szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Po wykonaniu badaniu ECHO okazało się, że dzieciątko nasze ma złożoną wadę serca. Poza hipoplazją prawej komory serca jest też przełożenie wielkich naczyń, restrykcyjny foramen ovale, "overriding & stradling" zastawki trójdzielnej, duży ubytek w przegrodzie międzykomorowej, podzastawkowe zwężenie tętnicy płucnej.

Po dwóch tygodniach spędzonych w szpitalu stan Szymonka bardzo się pogorszył. Nasiliła się sinica, duszności i nastąpił spadek saturacji (pomiędzy 70 a 80 % ). 1 września wykonano cewnikowanie serca i zabieg septosomii balonowej metodą Rashkinda. Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu do serca (przez żyłę np.udową) sondy z balonikiem, która przechodząc z prawego do lewego przedsionka przebija przegrodę międzyprzedsionkową. Po nadmuchaniu balonika przeciąga się ją z powrotem do prawego przedsionka tworząc tym samym otwór między przedsionkami umożliwiający swobodny przepływ utlenowanej krwi. Po zabiegu stan Szymonka uległ poprawie. Wyraźnie zmniejszyła się sinica a saturacja wzrosła powyżej 80 %. Jednak cały czas widzimy jak bardzo męczy się choćby przy jedzeniu.

Przez cały okres pobytu w szpitalu rodzice czekali na decyzję o operacji. Poinformowano ich, że wada dziecka jest bardzo ciężka i trudna do zoperowania i na razie nie ma jednoznacznego rozwiązania, które byłoby najlepsze dla Szymonka.

Po wyjściu ze szpitala rodzicom udało skontaktować się z Profesorem Edwardem Malcem. Jest on światowej sławy wybitnym specjalistą w dziedzinie kardiochirurgii dziecięcej a przede wszystkim specjalizuje się w sercach tzw. jednokomorowych. Profesor Malec aktualnie pracuje w szpitalu uniwersyteckim w Monachium.

Profesor Malec jako jedyny dał im nadzieję na leczenie maluszka. Potrzebne są dwie operacje, z których pierwsza ma odbyć się w lutym 2010 roku. Niestety jej koszt to 19 900 tys. euro, co znacznie przekracza możliwości finansowe rodziców Szymona, którzy zdecydowali skontaktować się z Fundacją Cor Infantis, za pośrednictwem której zbierane są środki na operację chłopca.

Akcja “Runda dla Szymona” prowadzona pod patronatem serwisu Boxeo.pl ma na celu pomóc rodzicom oraz fundacji w zebraniu potrzebnej sumy. Zespół naszego vortalu ma nadzieję, iż kibice pięściarstwa w Polsce udowodnią, że potrafią się zmobilizować i tym samym przyczynić się do ratowania małego Szymona. By mu pomóc wystarczy naprawdę niewiele. Każda złotówka jest na wagę złota. Przyjmując, że akcję wesprze tysiąc osób i każda z nich wpłaci jedyne 10 zł, konto fundacji wzbogaci się o 10 tysięcy złotych. Jeśli możecie wspomóc Cor Infantis większą kwotą, zróbcie to!

Liczymy na Was. Rodzice Szymona oraz fundacja także. Pokażmy, że kibice boksu to nie tylko osoby, dla których liczy się pot i krew na ringu, ale także ludzie potrafiący się zjednoczyć w słusznej sprawie, sprawiając, że nasz mały bohater już za kilka lat będzie mógł się cieszyć dzieciństwem, tak jak każde inne zdrowe dziecko.

Wpłaty można dokonywać na rachunek Fundacji Cor Infantis 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150, w tytule przelewu pisząc “Szymon Proń“. Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk.

Pomóżmy Szymonowi! Sprawmy, by wygrał pierwszą, ale jakże ważną walkę w swoim życiu. Pierwsza runda już w lutym. Sprawmy, by zapisano ją na jego korzyść. 10-9 dla Szymonka.

MMA